Secret SPA – proč právě k nám?

 • Unikátní koncepce a nově zrekonstruované prostory (2020) v soukromí a se 100% diskrétností
 • Lokace v centru Prahy – 2 minuty chůze od zastávky metra – I.P Pavlova
 • Rezervace online, telefonicky či přes mail s možností platy online i hotově
 • Finská sauna s blahodárnými účinky a prostorná vířivka s vodní masáží
 • Možnost párové relaxační masáže či originální masáže Tantra
 • Unikátní romantické balíčky, kterými potěšíte svého partnera či partnerku
 • Pobyt u nás můžete zakoupit a darovat také formou krásných dárkových poukazů
 • Spokojení zákazníci a jejich recenze, které naleznete v knize návštěv
 

Zvuková masáž

Co je masáž zvukem?

Pod pojmem sound healing (z anglického léčení zvukem) se skrývá masážní metoda, která využívá speciálních terapeutických zvuků a prvků klasických masáží k tomu, aby pomohla harmonizovat, relaxovat a doplnit energii. Léčebná zvuková masáž působí nejen v rovině emocionální či duševní, ale rovněž fyzické.

Často používanými nástroji jsou například tibetské mísy, gongy, bubny, zpěv, mantry a někdy také naopak klid a ticho. Nemálo důležitý, je ale také záměr klienta a jeho chuť spolupracovat na usměrnění energií. Ta je pak následně ovlivňována a přenášena právě zvukem.

Ostatně určitou obdobu zmiňovaného známe z běžného života, kdy stejná slova mohou naplňovat zcela odlišný záměr. Tím získávají různé vibrace, které dokážeme cítit. Lidstvo stále pozvolna objevuje, že libovolný zvuk, který vydává nejen naše tělo, dokáže zásadně měnit způsob, jakým je naše tělo i vědomí organizováno.

Co je podstatou masáží zvukem?

Působí na základní stavební jednotku lidského těla. Tou není nic jiného než buňka. Nejjednodušší způsob, jak s buňkami komunikovat, je pomocí vibrací. Vnější vibrace v nich totiž vyvolávají rezonanci shodnou se zdrojem vibrací. Zvuk se v těle šíří z velké části vodou (naše tělo se skládá ze 70 % z vody). S její pomocí je přenášen až k buňkám, které rozechvívá.

Lze si to představit, jako když do vody hodíte kamínek. Na hladině se objeví soustředěné vlny, které plynou ve stále se zvětšujících kruzích. Takové vlny v našem těle proniknou až do míst, kam by se prsty ani ruce nikdy nedokázaly dostat. Navozují tak léčení, které je unikátní a někdy nedosažitelné jinými způsoby.

A jaké jsou nejtypičtější nástroje využívané při zvukové masáži?

Zvuková masáž pomocí tibetských mís

Určitým druhem zvukové terapie je masáž zvukem tibetských mís. Tyto mísy jsou pokládány na tělo a pak rozeznívány terapeutem. Pro některé je možná překvapením, že při takové seanci zůstáváte oba dva zcela oblečení. Je to z toho důvodu, že k přenosu zvuku a tím vyvolaných vibrací, není potřeba dotek na holou kůži. Harmonické zvuky tibetských mís jsou uklidňující a jemné, navozují pocity vnitřní pohody a rovnováhy. Tím umožňují velmi hlubokou a efektivní zvukovou relaxaci. Takto vyvolaná relaxace dokáže jemným způsobem uvolnit bloky a rozpouštět napětí v těle i na duši.

Zvuková masáž s využitím gongů

V řadě kultur z celého světa nalezneme gongy. Není tomu divu, neboť jejich bohaté a impozantní zvukové spektrum je jakoby předurčené k rituálním a léčebným funkcím. Kvalitní gong může být velmi účinný při zvukové masáži, jedná se o vynikající muzikoterapeutický a harmonizační nástroj.

Buben jako nejstarší hudební nástroj

Věděli jste, že buben je jeden z nejstarších (ne-li nejstarší vůbec) nástrojů světa? Odpradávna si s jeho pomocí lidé zajišťovali přízeň duchů a šamani žádali o pomoc síly z druhého světa. Díky jejich zvuku byli schopni uvádět se do stavu jiného vědomí, děkovali vyšším bytostem aj. Jejich zvuk připomíná tep srdce matky Země, který má vše navracet do rovnováhy.

Písně a relaxace zvukem

Radostné a krásné písně dokáží pomoci matkám utišit dítě, jsou meditací i radostí v jednom. Naopak posvátné písně se honosí hlubokému léčebnému a relaxačnímu účinku. Nemusíte ani vy sami zpívat a přece vám jejich zvuk přinese klid a mír do duše, stačí poslouchat. Dokáží lidi spojovat a navracet zpátky ke zdroji naší síly a radosti.

Účinky masáží zvukem

Zvuková terapie má celou řadu pozitivních vlivů na naše tělo a mysl. Zvuková terapie:

 • Harmonizuje a masíruje veškeré uzly a buňky v našem těle
 • Uvolňuje bloky a zmírňuje napětí
 • Umocňuje sebeléčebný potenciál těla a duše
 • Jemně detoxikuje vnitřní orgány, čistí krev a jiné tělesné tekutiny
 • Zlepšuje pozitivní vnímání sebe sama
 • Pomáhá rozvíjet kreativní schopnosti
 • Vyvolává v nás pocity štěstí a pohody

UKÁZKA MASÁŽÍ

Pro lepší představení a představu o pobytu v našem salónu, jeho atmosféře a toho, jak vypadá průběh naších masáží jsme pro Vás vytvořili fotoreportáž pobytu a průběhu jedné z naších masáží.